FILMOVÝ KLUB DRSNÉHO HARRYHO: Kultovky na veľkom plátne… a dokonca v Poprade!

mockupBATMAN

 

V spolupráci s popradským Kino Tatran Vám s radosťou predstavujeme náš malý Filmový klub Drsného Harryho, ktorý vždy raz za mesiac uvedie jeden kultový film, ktorý by nemal obísť žiadneho ozajstného filmového fanúšika.

Prvé premietanie sme naplánovali na piatok, 30. júna, a nevybrali sme si nič menšie, ako prvý “blockbuster” vôbec, a tým je prvý BATMAN od Tima Burtona. Temná komiksovka z roku 1989 v hlavnej úlohe s Michaelom Keatonom ako Batmanom a legendárnym Jackom Nicholsonom ako Jokerom tak otvorí, veríme, že dlhú a štýlovú tradíciu, kedy Vám predstavíme filmy, ktoré v kine už bežne vidieť nemôžeme.

CSFD.cz:
BATMAN (1989)
Réžia: Tim Burton
Hrajú: Michael Keaton, Jack Nicholson, Kim Basinger…

Veľkomesto Gotham City je sužované gangstrami, ktorých vedie kyselinou desivo znetvorený Joker. Polícia sa zdá byť bezmocná. Oveľa väčší rešpekt medzi zločincami budí maskovaný netopierí muž – Batman – objavujúci sa vždy tam, kde je páchaná nejaká neprávosť. Reportérka Vicki Valeová, píšuca o Batmanovych kúskoch, sa zoznámi s plachým milionárom Bruceom Waynom a strávi s ním opojnú noc. Joker sa snaží Vicki uniesť, ale dievča je v poslednej chvíli zachránená Batmanom. Novinárka začína tušiť pravdu. Wayne a Batman sú jedna osoba. Medzitým besniaci Joker terorizuje mesto otrávenými kozmetickými prípravkami a vyzýva Batmana na rozhodujúci súboj.

Vstupenky v MIK Poprad, alebo online tu:
http://www.kinotatran.sk/klient-599/kino-180/stranka-5831/film-159801

Leave a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *